Ile zarabia trener personalny?

 

Niewątpliwie, wysokość zarobków, niezależnie od rodzaju wykonywanego zawodu, zawsze budziła, budzi i budzić będzie – szczególny rodzaj emocji. W momencie, kiedy obieramy konkretny kierunek przyszłej kariery zawodowej, profesji, zazwyczaj głównym wyznacznikiem pozostaje dla nas stopień pułapu osiąganych korzyści finansowych. Fakt ten nie dziwi, albowiem każdy z nas oczekuje godnego życia, na poziomie, który sam sobie obierze, a następnie wypracuje. Zapewne istnieje dość znacząca grupa osób, która zastanawia się – jakie są granice zarobków trenera personalnego? Owa ciekawość wynika, przede wszystkim z tego, że tematy aktywności fizycznej, zdrowego żywienia oraz suplementacji stały się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z trenerem personalnym i stworzenie indywidualnego, w pełni dostosowanego do potrzeb i możliwości planu, który da spektakularne efekty. Warto zaznaczyć przy tym, iż wysokość zarobków (w zasadzie każdym zawodzie) jest uzależniona od zaangażowania, umiejętności, wykształcenia, prestiżu oraz ilości klientów.

Ciało jako narzędzie pracy

Trener personalny stanowi wizytówkę samą w sobie, to znaczy – jego ciało, mówi o technice wykonywanej pracy i osiąganych dzięki temu efektach. Aby dobrze zarabiać i przyciągać do siebie coraz większą grupę osób oraz instytucji zainteresowanych współpracą, trener personalny musi odznaczać się: niepodważalną wiedzą techniczną i praktyczną, wykształceniem, inteligencją oraz zaangażowaniem w pracę. Źródła zarobków, w przypadku osoby piastującej zawód trenera personalnego (należy pamiętać, iż jest to nazwa konkretnego zawodu, a nie samozwańcze określenie) są naprawdę różnorodne.

Pierwszym i najważniejszym – są klienci, czyli osoby, które powierzają siebie, swoje ciało oraz psychikę osobie, wraz z którą mają osiągnąć swój wymarzony sukces (w postaci pięknej, idealnie odżywionej oraz smukłej sylwetki), wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe, a także ruchowe i zdobyć pewność siebie (której nikt nie będzie w stanie zniszczyć).

Drugim źródłem dochodów, mogą być kontrakty z osobami fizycznymi, czyli podmiotami (w postaci firm lub koncernów), które produkują sprzęt sportowy, odzież sportową lub zdrową żywność, a także suplementy (bardzo ważne w przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia).

Kolejną możliwością zarobkowania jest prowadzenie bloga, tudzież video-bloga, który ma na celu zmobilizowanie, zachęcenie i wsparcie osób zainteresowanych dobrą zmianą w swoim życiu, które oczekują lepszej wersji własnej rzeczywistości, które chcą zacząć się ruszać i zdrowo jeść, a przy tym świetnie wyglądać. Warto podkreślić, że trener personalny pracuje właściwie bez przerwy, nie jest to typ zatrudnienia w systemie zmianowym lub ośmiogodzinnym. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że taka osoba musi zadbać o wszystkich swoich podopiecznych, wraz z nimi wykonać treningi oraz przeprowadzić konsultacje dotyczące efektów, ewentualnych pytań i wątpliwości, musi również skonstruować i ustalić harmonogram spotkań, treningów, indywidualne plany dietetyczne i ćwiczeniowe, co więcej – posiada swoje zobowiązania kontraktowe i musi także zadbać o własną sylwetkę. W natłoku obowiązków istnieje też życie prywatne, które zazwyczaj spychane jest w imię dobra podopiecznych, na dalszy plan. Nie powinno dziwić więc, że trenerzy personalni zarabiają dobrze i godnie, nie są to małe sumy pieniędzy, w ocenie przeciętnego obywatela, aczkolwiek należy przyrównać do tego ilość przepracowanych godzin oraz włożony w to wysiłek, wówczas bilans przedstawia nam się zgoła inny.

Ponadto, co ważne, życie trenera personalnego, to ciągłe szkolenia oraz dokształcanie się. Dobry trener musi posiadać rozległą i aktualną wiedzę oraz zalecenia techniczne. Co istotne, system przychodów pieniężnych w tym zawodzie, nie musi być uzależniony od konkretnego podmiotu, w którym jest się zatrudnionym, albowiem można prowadzić własną działalność, nie trzeba wiązać się prawnie z żadną spółką.